OGRZEWANIE PODCZERWIENIĄ

Kameralne osiedle 'Podmiejska 20' to pierwsza w Rzeszowie inwestycja w której wykorzystujemy certyfikowane zgodnie z dyrektywami Unii Europejskiej technologie ogrzewania podczerwienią. Ten nowoczesny system z powodzeniem stosowany jest w nowo projektowanych budynkach jako generalne ogrzewanie zarówno w budownictwie wielomieszkaniowym jak również w domach jednorodzinnych. Ogrzewanie podłogowe folią grzewczą Heat Decor to jeden z najpopularniejszy z systemów grzewczych na podczerwień.

ZALETY OGRZEWANIA PODCZERWIENIĄ

OGRZEWANIE ZAINSPIROWANE NATURĄ

Naturalnym źródłem promieni podczerwonych jest Słońce. Odczuwamy ciepło wówczas gdy jesteśmy w bezpośrednim kontakcie z „promieniami słonecznymi”. Dzięki płaszczyznowym rozłożeniu folii grzewczej uzyskujemy efekt „ciepła ze Słońca” na całej powierzchni mieszkania. Folia grzewcza Heat Decor ogrzewa całe pomieszczenie w sposób równomierny dodatkowo dając komfort przyjemnie ciepłej podłogi.
Istotnym faktem jest że ogrzewanie falami podczerwieni nie zawiera w sobie szkodliwego promieniowania UV wręcz wpływa korzystnie na ludzki organizm dlatego stosowane jest m.in. w szpitalnych inkubatorach.

ZDROWIE I KOMFORT

System ogrzewania podczerwienią redukuje odczucie suchego powietrza oraz wspomaga nasz system odpornościowy czyli pomaga w zwalczaniu wirusów . Ogrzewanie podczerwienią naszych mieszkaniach pozwala uzyskać nie tylko komfort użytkowania ale również tworzy prozdrowotne warunki. W większych stężeniach promieniowanie podczerwone jest stosowane w gabinetach fizjoterapeutycznych.
Potwierdzono cały szereg pozytywnych efektów terapii promieniowaniem podczerwonym na ludzki organizm. Korzystnie wpływa zarówno na układ krążenia, przemianę materii jak również układ oddechowy. Wykazuje właściwości wspomagające regenerację mięśni i stawów.

BEZPIECZEŃSTWO

Folia posiada właściwości ognioodporne i wodoodporne. Nie generuje dwutlenku węgla. Jest bezpieczna dla dzieci i seniorów. Folia posiada certyfikaty bezpieczeństwa potwierdzające wysoką jakość produktu.

OSZCZĘDNOŚCI

W odpowiedzi na rosnącą świadomość nabywców mieszkań dot. kosztów eksploatacji lokali mieszkalnych połączyliśmy wydajny, prosty w obsłudze system grzewczy z panelami fotowoltaicznymi. Równomierna płaszczyzna grzewcza pracująca na niskich temperaturach oraz możliwość szybkiego nagrzania systemu przekłada się na niskie zużycie energii elektrycznej. Rozwiązanie łączy w sobie niskie straty energii oraz szybki efekt grzewczy co zmniejsza zapotrzebowanie energetyczne mieszkania. Doświadczenie, referencie i indywidualny projekt producenta folii Heat Decor firmy Eco-term niewątpliwie pokazuje oszczędność systemu ogrzewania na podczerwień.

INDYWIDUALNY SYSTEM DLA KAŻDEGO MIESZKANIA

Właściciel mieszkania sam decyduje o eksploatacji ogrzewania czyli kiedy rozpocznie i zakończy sezon grzewczy oraz jakie temperatury poszczególnych pomieszczeń są dla niego i jego rodziny komfortowe. Po przeniesieniu własności nabywca lokalu osobiście składa wniosek w PGE o założenie licznika dwustronnego który umożliwi mu indywidualne rozliczenie z Zakładem Energetycznym z produkcji energii wyprodukowanej przez bezpośrednią instalację fotowoltaiczną doprowadzoną do jego mieszkania. Szacowany na rynku średni odbiór energii z sieci to 80%. W konsultacji ze specjalistami obliczyliśmy i dostosowaliśmy odpowiednią moc instalacji fotowoltaicznej w zależności od powierzchni mieszkania. Wybierz interesujące Cię mieszkanie i sprawdź moc instalacji w tabeli mieszkań.

STANDARD BUDOWY

Materiały i rozwiązania budowlane w budynkach na osiedlu Podmiejska 20 zostały już w fazie projektowania dopasowane do technologii ogrzewania podczerwienią. Z dbałością o każdy szczegół powstał nowoczesny projekt , którego zadaniem jest stworzenie jak najwyższego komfortu cieplnego opartego na energii pozyskanej z odnawialnego źródła energii – paneli fotowoltaicznych. Cechą charakterystyczną projektu jest minimalizowanie zużycia energii wynikiem czego są duże oszczędność dla mieszkańców. Aby zminimalizować mostki termiczne ściany wewnętrzne oraz zewnętrzne murowane są z betonu komórkowego oraz silikatu na zaprawie klejowej o grubości zaledwie 1 - 2 mm. Ściany zewnętrzne wykończone tynkiem silikonowym cienkowarstwowym wraz z okładziną elewacyjną z naturalnego kamienia z stolarką aluminiową w częściach wspólnych. Istotną rolę odgrywa wykonanie izolacji termicznej ścian zewnętrznych (18 cm styropianu) oraz odpowiedni dobór okien pcv trzyszybowych oraz izolacji pokrycia dachowego (20 cm styropianu, 2 warstwy papy, warstwa żwiru) . W standardzie deweloperskim bramy garażowe segmentowe uchylne sterowane elektryczne, drzwi do komórek i mieszkań, rolety zewnętrzne elektryczne. Ponadto w standardzie instalacja fotowoltaiczna – osobna dla każdego mieszkania, panele zlokalizowane na dachu; instalacja grzewcza – maty elektryczne grzewcze montowane w wylewce; instalacja chłodnicza, instalacja teletechniczna, RTV/SAT odgromowa, domofonowa. Zagospodarowanie terenu zawiera tereny zielone, drogi wewnętrzne oraz 19 miejsc parkingowych ogólnodostępnych z kostki betonowej typu Hydrofuga.

PANELE FOTOWOLTAICZNE

Zgodnie z projektem i obliczeniami na zapotrzebowanie na energię cieplną, do każdego mieszkania została odpowiednio dobrana moc instalacji Fotowoltaicznej, która ma zapewnić produkcję energii elektrycznej potrzebnej do ogrzania mieszkania. Istotnym założeniem jest indywidualna instalacja do każdego mieszkania dzięki czemu właściciel indywidualnie rozlicza się produkcji energii z zakładem energetycznym. Po przeniesieniu własności lokali mieszkalnych zostanie utworzona wspólnota mieszkaniowa, która nie będzie pobierać opłat za ogrzewanie oraz podgrzanie ciepłej wody.

ROLETY

Dbając o komfortowe warunki mieszkaniowe w standardzie deweloperskim na naszej inwestycji otrzymują Państwo rolety zewnętrzne sterowane elektrycznie. Rolety zewnętrzne dzięki swojej funkcjonalności są doskonałym zabezpieczeniem przed słońcem, wiatrem, deszczem, śniegiem i innymi zjawiskami atmosferycznymi. Zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną budynku, która w okresie letnim zapobiega nadmiernemu nasłonecznianiu się pomieszczeń, a w okresie zimowym przyczynia się do znacznej oszczędności energii cieplnej. Rolety zewnętrzne zwiększają również izolację akustyczną, odczuwalnie obniżając poziom hałasu w pomieszczeniach.

KLIMATYZACJA

Komfort cieplny to nie tylko system ogrzewania mieszkania ale również system chłodzenia. W standardzie deweloperskim zadbaliśmy o uwzględnienie instalacja klimatyzacji opartej na systemie SPLIT. W każdym mieszkaniu zgodnie z projektem znajdować się będą dwie jednostki wewnętrzne typu ściennego oraz jednostka zewnętrzna zlokalizowana na dachu. Klimatyzacja pozwoli zarówno usunąć nadmiar ciepła z pomieszczenia, ale także obniży wilgotność powietrza, dzięki czemu nasz komfort życia znacząco się poprawi.

INTELIGENTNE STEROWANIE

W każdym pokoju, salonie oraz łazience w standardzie mieszkania zawarty jest montaż regulatorów temperatury. W zależności od temperatury zewnętrznej jak również i indywidualnych preferencji użytkowników zapotrzebowanie związane z ogrzewaniem pomieszczeń ulega ciągłym zmianom. Termostaty umożliwiają komfortowe sterowanie temperaturą powietrza w pomieszczeniu oraz temperaturą ogrzewania podłogowego. Termostaty wyposażone są w wybudowany czujnik temperatury powietrza oraz dołączany na przewodzie czujnik temperatury podłogi NTC.
Termostatem można regulować temperaturę powietrza lub temperaturę podłogi każdą z osobna lub razem.

TOP